Hangi aday nerede oy kullanacak?


27.05.2023 01:00
Son Güncelleme: 27.05.2023 01:00Türkiye, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için 28 Mayıs’ta sandık başlangıcında olacak. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Talibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nerede oy kullanacak?
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İSTANBUL’DA OY KULLANACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan her seçimde olduğu şeklinde İstanbul’da Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda oy verecek.

KILIÇDAROĞLU ANKARA’DA OY KULLANACAK
Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Talibi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Ankara’da Arjantin İlkokulu’nda oyunu kullanacak.

BAHÇELİ OYUNU ANKARA’DA KULLANACAK
Peki, cumhurbaşkanı adaylarının ittifak ortakları nerede oy kullanacak? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da olacak. Oyunu Anıttepe İlkokulu’nda kullanacak.
DESTİCİ İSTANBUL’DA, ERBAKAN ANKARA’DA OY KULLANACAK
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici İstanbul’da, Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise Ankara’da oy verecek.
AKŞENER VE DAVUTOĞLU İSTANBUL’DA, BABACAN ANKARA’DA
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise İstanbul’da Beylerbeyi’ndeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandıktan sonrasında Ankara’ya gelmiş olarak seçimi takip edecek.
Millet İttifakı’nın ortakları DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Ankara’da ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise İstanbul’da oyunu kullanacak.
UYSAL MEMLEKETİ AFYONKARAHİSAR’DA OY KULLANACAK
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise memleketi Afyonkarahisar’da oy verecek.

Son Dakika Haberler